Najczęściej zadawane pytania

Co muszę zrobić aby wydać książkę w Wydawnictwie Nowa Droga?


Przede wszystkim prześlij nam plik z tekstem utworu/książki lub jego fragment do analizy, koniecznie utworzony w programie Word w formacie otwartym (umożliwiającym jego edycje przez zespół wydawniczy.) Jeżeli książka pomyślnie przejdzie proces analizy, otrzymasz informacje zwrotną na skrzynke e-meilową. Następnie należy przesłać cały tekst jeżeli wcześniej wysłany był tylko jego fragment oraz ilustracje/fotografie jeśli takowe będą zamieszczone w publikacji.
Co się stanie z moją książką po akceptacji?


Proces Korekty/Edycji/Redakcji W pierwszej kolejności Twoja książka zostanie poddana sprawdzeniu pod względem błędów. Jeżeli wykryte zostaną błędy, autor zostanie poproszony o poprawe błędów lub zmianę tekstu. Następnie książka zostanie poddana procesowi redakcji, dołączone zostaną ilustracje oraz ustalone zostaną parametry np. format, grubość papieru itd.
Formalności prawne


Autor zostanie poproszony o wypełnienie formularza do umowy zawierającego m.in dane osobowe, adres, numer konta bankowego, na które będzie wpłacane honorarium autorskie za sprzedane książki. Jeżeli potrzebne będą dodatkowe informacje, autor zostanie poproszony o uzupełnienie danych drogą emailową.
Kiedy moja książka pojawi się w sklepach?


Proces wydawniczy uzależniony jest o kilku czynników np. dobrej komunikacji między Wydawcą - Autorem, zaprzyjaźnionymi sklepami czy drukarnią. Jednakże największy wpływ na proces dystrybucji ma sama książka. Jeżeli twoja książka okaże się porywająca możesz być pewny, że w szybkim tempie trafi do sklepów.

2019 Paulina  Jastrzębska -New Road Studio